Ana Sayfa Ads Kalıcı Makyaj Kursu  

Kalıcı Makyaj Kursu  

1430
0
Paylaş

Firmamız bünyesinde kalıcı makyaj kursu teori ve pratik olmak üzere 2 farklı ana daldan verilmektedir. Dersler uluslararası standartta makyajın A’dan Z’ye ve bilimsel verilerle verilmektedir. Aynı zamanda verdiğimiz dersler tamamen Milli Eğitim Onaylı olmakla birlikte yüzde yüz sonuç ve başarı garantilidir.

 

Kalıcı Makyaj Kursu Dersleri

 

Teori derslerinde öğrencilere ana renk / ara renk ayrımı bilgisi verilmekte ve kalıcı makyaj kursu için bilinmesi gereken tüm renk bilgileri öğrencilere sunulmaktadır. Bununla birlikte 45 derece ve 90 derece açılarla tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde resim çizer gibi makyaj yapabilir ve makyajın sanatsal yönünü keşfedebilirsiniz.

 

Bununla birlikte pratik ölçekte derslerimiz de mevcuttur. Örneğin suni bir deri üzerinde öğrenciler istedikleri kadar el becerilerini geliştirebilmekteler. Bu deriler üzerinden kıl alma gibi makyajın en şart ilkelerinden biri olan işlemler uzman yardımları ve incelemeleri ile yapılmaktadır. Bu deri ne kadar suni olsa da tıpkı gerçek insan yüzü gibidir ve öğrenciler buralarda pratik ve alıştırma yaparak kalıcı makyaj kursu için hazırlıklarını tamamlamaktadır.

 

Bunların yanı sıra öğrencilerimiz iki farklı alanda sınava tabi tutulmaktadır. Bunlardan ilki teori kursudur. Eğitim boyunca aldıkları ve ileride meslek hayatlarında lazım olacak teorik bilgilerin sınavından geçen öğrencileri bu aşamadan sonra pratik sınavda öğrendiklerini gösterebilecekler. Makyaj konusunda teori bilgisi kadar pratik el becerileri de önemli olduğundan canlı yüz mankenleri üzerinde istenilen ve öğretilen bilgiler öğrenciler tarafından sınava sokulacaktır.

 

Kalıcı Makyaj Kursunun Önemi ve Kazandırdıkları

 

Firmamız bünyesinde gerçekleştirilen çift aşamalı kursta tamamen Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı olduğu için hanımların iş hayatına bir sıfır önde başlamasına vesile olmaktadır. Bu kursun sonunda dereceyle mezun olup sertifika alan hanımlar işi yerinde değil eğitim kurumlarında öğrendikleri için istedikleri gibi kuaförlerde ve güzellik uzmanı merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedir.

 

Aynı zamanda bir el becerisi ve zanaat öğrenmenin kıvancını yaşayan hanımlar firmamızca eksiksiz bir şekilde meslek hayatlarına hazırlanmaktadır. Bu sayede firmamıza müracaat eden bayanlar iş bulup ev ekonomilerine de doğrudan olumlu katkılar sunmaktadır. Kalıcı makyaj hakkında her şeyi öğrenmek isteyenleri firmamızın kurslarına bekliyoruz.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here